A huge name in the K-beauty world, COSRX is a South Korean beauty brand that has grown from its beginnings as a small indie skincare brand to a global name. Founded in 2013, COSRX has always emphasised simplicity and quality over quantity, beginning with a small range of simple, effective essentials and gradually expanding with high-quality skincare products such as cleansers, acne patches, and calming pads.
COSRX has made ripples in Korean beauty, but this beauty brand is gaining popularity around the world over. COSRX is known for its simple packaging and innovative use of ingredients, like snail mucin, which is still relatively rare in western skincare. COSRX is one of the first Korean skincare brands to place a clear emphasis on skincare that's targeted not just at simple hydration and cleansing but soothing irritated, sensitive skin.
If you want to try something a little different, why not pick up a bottle of COSRX Advanced Snail 96 Mucin Power Essence? LOOKFANTASTIC is an official UK stockist of COSRX cosmetics and skincare. We stock a huge range of COSRX products including best-selling serums that combine traditional eastern ingredients with western technology to heal, repair, and soften all skin types.
46 Items
CosRX
Selected
Filters
COSRX Airy light Invisible Sun Stick SPF50+ 19ml
27.59€
1,452.11€ per L
COSRX Advanced Snail 96 Mucin Power Essence 100ml
32.45€
32.45€ per unit
COSRX Advanced Snail 92 All in One Cream 100ml
35.95€
359.50€ per L
COSRX Refresh AHA BHA Vitamin C Lip Plumper 20g
Recommended Retail Price: 25.30€Current price: 20.24€
COSRX Low pH Good Morning Cleanser 150ml
18.45€
123.00€ per L
COSRX AHA/BHA Clarifying Treatment Toner 150ml
25.45€
169.67€ per L
COSRX AHA 7 Whitehead Power Liquid 100ml
29.95€
299.50€ per L
COSRX Acne Pimple Master Patch (24 Patches)
6.95€
0.29€ per unit
COSRX The 6 Peptide Skin Booster Serum 150ml
31.45€
209.67€ per L
COSRX 5 PDRN B5 Vital Soothing Toner 280ml
Recommended Retail Price: 29.89€Current price: 22.41€
80.04€ per L
COSRX PDRN EXOSOME Skinplaning Glaze Mask 50ml
Recommended Retail Price: 26.44€Current price: 19.83€
19.83€ per unit
COSRX AC Collection Acne Patch (26 Patches)
7.95€
0.31€ per unit
COSRX Centella Blemish Cream 30ml
32.45€
1,081.67€ per L
COSRX The Ceramide Skin Barrier Moisturiser 80ml
29.89€
373.63€ per L
COSRX Aloe Soothing SPF50 PA+++ Sun Cream 50ml
25.45€
509.00€ per L
COSRX The Ceramide Skin Barrier Moisturizing Mist 120ml
28.74€
239.50€ per L
COSRX Balancium Ceramide Lip Butter Sleeping Mask 20g
Recommended Retail Price: 25.30€Current price: 20.24€
COSRX Skin Barrier Moisturising Cream 450ml
29.89€
66.42€ per L
COSRX 5 PDRN Collagen Intense Vitalizing Serum 100ml
31.04€
310.40€ per L
COSRX The Alpha-Arbutin Discoloration Care Hydrogel Mask 3EA
Recommended Retail Price: 19.54€Current price: 14.65€
14.65€ per unit
COSRX Advanced The Vitamin C 23 Serum 20ml
29.89€
1,494.50€ per L
COSRX Sail Mucin Glowing Skin Duo
67.83€
339.15€ per L
COSRX Ultimate Nourishing Rice Overnight Spa Mask 60ml
31.45€
524.17€ per L
COSRX Full Fit Propolis Light Ampoule 35ml
39.45€
1,127.14€ per L
COSRX Collection Lightweight Soothing Moisturiser 80ml
25.45€
318.13€ per L
COSRX PEPTIDE-132 Bonding Oil Hair Serum 28ml
26.45€
26.45€ per unit