Support your skin with the award winning natural and organic formulas from Dr.Hauschka. Formulated to support, strengthen and smooth, their high quality formulas balance and protect the skin and offer gentle solutions to a range of common skincare concerns from visible signs of ageing to chapped lips.
34 Items
Dr. Hauschka
Selected
Filters
Dr. Hauschka Moor Lavender Calming Body Oil (75ml)
25.95€
346.00€ per L
Dr. Hauschka Birch Arnica Energising Body Oil (75ml)
25.95€
346.00€ per L
Dr. Hauschka Regenerating Neck and Decolleté Cream 40ml
62.45€
1,561.25€ per L
Dr. Hauschka Rose Day Cream 30ml
36.95€
1,231.67€ per L
Dr. Hauschka Rose Nurturing Body Oil (75ml)
26.45€
352.67€ per L
Dr. Hauschka Soothing Cleansing Milk 145ml
31.45€
216.90€ per L
Dr. Hauschka Blackthorn Toning Body Oil (75ml)
24.95€
332.67€ per L
Dr. Hauschka Daily Hydrating Eye Cream 12.5ml
36.95€
2,956.00€ per L
Dr. Hauschka Rose Deodorant 50ml
15.95€
319.00€ per L
Dr. Hauschka Clarifying Toner 100ml
31.45€
314.50€ per L
Dr. Hauschka Revitalising Day Lotion 50ml
31.45€
629.00€ per L
Dr. Hauschka Eye Balm 10ml
36.95€
3,695.00€ per L
Dr. Hauschka Lip Care Stick 4.9g
11.95€
2,438.78€ per KG
Dr. Hauschka Cleansing Cream 50ml
19.45€
389.00€ per L
Dr. Hauschka Rose Nurturing Bath Essence (100ml)
Recommended Retail Price: 23.00€Current price: 18.40€
Dr. Hauschka Balancing Day Lotion 50ml
32.45€
649.00€ per L
Dr. Hauschka Facial Toner 100ml
31.45€
314.50€ per L
Dr. Hauschka Quince Day Cream 30ml
29.95€
998.33€ per L
Dr. Hauschka Almond Soothing Body Cream (145ml)
Recommended Retail Price: 32.20€Current price: 25.76€
Dr. Hauschka Moor Lavender Calming Bath Essence (100ml)
20.95€
209.50€ per L
Dr Hauschka Lip Balm 4.5ml
12.95€
2,877.78€ per L
Dr. Hauschka Regenerating Eye Cream 15ml
62.45€
4,163.33€ per L
Dr. Hauschka Night Serum 20ml
35.95€
1,797.50€ per L
Dr. Hauschka Sage Purifying Bath Essence (100ml)
Recommended Retail Price: 21.28€Current price: 17.02€
Dr. Hauschka Eye Make Up Remover
25.45€
339.33€ per l
Dr. Hauschka Revitalising Mask 30ml
47.45€
1,581.67€ per L