Be flake free and stress free with help from dandruff treatments from haircare experts Matrix, Nioxin, Philip Kingsley and more. These treatments are all formulated to treat scalp issues and leave you dandruff free.
Selected
Filters
Briogeo Scalp Revival Charcoal + Tea Tree Scalp Treatment Serum 30ml
34.95€
1,165.00€ per L
VICHY Dercos Densi-Solutions Hair Mass Creator Treatment 100ml
34.95€
349.50€ per L
The Ordinary's Multi-Peptide Serum for Hair Density and Scalp Support 60ml
25.45€
430.28€ per L
As I Am Rosemary Strength & Grow Shampoo & Conditioner Duo
19.32€
40.76€ per L
The Ordinary's Multi-Peptide Serum for Hair Density and Scalp Support 30ml
15.45€
515.00€ per L
Nioxin Anti-Hair Loss Shampoo and Hair-Growth Serum Bundle
97.18€
303.69€ per L
AMELIORATE Soothing Conditioner 300ml
20.00€
66.67€ per L
AMELIORATE Soothing Scalp Serum 125ml
23.00€
184.00€ per L
AMELIORATE Soothing Shampoo 300ml
18.00€
60.00€ per L
AMELIORATE Soothing Scalp Essence 100ml
23.00€
230.00€ per L
AMELIORATE Soothing Scalp Exfoliant 125ml
23.00€
184.00€ per L
Christophe Robin Cleansing Purifying Scrub with Sea Salt 250ml
42.00€
168.00€ per L
The INKEY List Glycolic Acid Exfoliating Scalp Scrub 150ml
15.95€
106.33€ per L
As I Am Dry & Itchy Scalp Care Olive and Tea Trea Oil Shampoo & Conditoner 355ml
Recommended Retail Price: 29.50€Current price: 23.60€
66.48€ per L
Umberto Giannini Scalp Restore Scalp Reviving Balancing Shampoo 250ml
10.45€
41.80€ per L
Umberto Giannini Scalp Scrub Exfoliating Anti Dandruff Scrub 200ml
11.45€
57.25€ per L
Umberto Giannini Scalp Restore Scalp Reviving Anti-Dandruff Conditioner 250ml
10.45€
41.80€ per L
Aromatica Rosemary Hair Thickening Conditioner 180ml
14.00€
77.78€ per L
The Ordinary Hair Care Natural Moisturising Factors and HA 60ml
15.95€
265.83€ per L
Nioxin Pro Clinical Age Defense Bundle - Full Regime
Recommended Retail Price: 128.23€Current price: 96.17€
174.85€ per L
Aveda Scalp Solutions Exfoliating Scalp Treatment 150ml
44.95€
299.67€ per L
Aveda Invati Ultra Advanced Revitalizing Scalp Serum 150ml
69.00€
460.00€ per L
Aveda Scalp Solutions Refreshing Protective Mist 100ml
41.95€
419.50€ per L
Aveda Scalp Solutions Stimulating Scalp Massager
31.45€
31.45€ per unit
Aveda Scalp Solutions Replenishing Conditioner 200ml
39.45€
197.25€ per L