Be flake free and stress free with help from dandruff treatments from haircare experts Matrix, Nioxin, Philip Kingsley and more. These treatments are all formulated to treat scalp issues and leave you dandruff free.
Selected
Filters
Aveda Scalp Solutions Refreshing Protective Mist 100ml
41.95€
419.50€ per L
Aveda Scalp Solutions Stimulating Scalp Massager
31.45€
31.45€ per unit
Aveda Scalp Solutions Replenishing Conditioner 200ml
39.45€
197.25€ per L
Aveda Invati Ultra Advanced Revitalizing Scalp Serum 150ml
69.00€
460.00€ per L
Redken Scalp Relief Dandruff Control Shampoo 250ml
27.45€
91.50€ per L
Keracare Dry & Itchy Scalp Shampoo (240ml)
11.95€
49.79€ per L
Christophe Robin Mini Purifying Routine
28.75€
127.78€ per L
Biolage Scalp Sync Anti-Dandruff Shampoo 400ml
31.95€
79.88€ per L
Christophe Robin Purifying Duo
63.25€
140.56€ per L
AMELIORATE Scalp Balancing Kit
48.30€
66.62€ per L
Umberto Giannini Scalp Rescue Bundle
32.03€
32.03€ per unit
Aveda Scalp Solutions Hair & Scalp Masque 150ml
55.45€
369.67€ per l
NIOXIN Anti-Hair Loss Day and Night Serum Duo
136.06€
971.86€ per L
Nioxin Pro Clinical Age Defense Leave-in Scalp Serum 70ml
66.45€
949.29€ per L
Umberto Giannini Strong Curls Define and Nourish Duo
Recommended Retail Price: 26.34€Current price: 19.76€
56.46€ per L
KMS Head Remedy Anti-Dandruff Shampoo 300ml
24.45€
81.50€ per L
Briogeo Style + Treat 4-in-1 Weightless Hair Oil 45ml
28.95€
673.26€ per KG
KMS HeadRemedy Deep Cleanse Shampoo 300ml
24.96€
83.20€ per L
VIRTUE Overnight Scalp & Hair Elixir 50ml/1.7 fl. oz
68.45€
1,369.00€ per L
Briogeo Don't Despair, Repair! MegaStrength Treatment 148ml
43.95€
296.96€ per L
KMS HeadRemedy Anti-Dandruff Shampoo 300ml
24.96€
83.20€ per L
Kérastase Specifique Stimuliste Hair Thickener 125ml
Recommended Retail Price: 67.00€Current price: 56.95€
455.60€ per L
Biolage Full Rescue Invigorating Scalp Serum 50ml
37.45€
749.00€ per L
Biolage Scalp Sync Purifying Scalp Concentrate 200ml
37.45€
187.25€ per L
Christophe Robin Cleansing Purifying Scrub with Sea Salt Bundle 250ml
79.35€
158.70€ per L
Briogeo Haircare Heroes Bundle
29.33€
248.56€ per L