Be flake free and stress free with help from dandruff treatments from haircare experts Matrix, Nioxin, Philip Kingsley and more. These treatments are all formulated to treat scalp issues and leave you dandruff free.
Selected
Filters
VICHY Dercos Anti-Dandruff Oily Hair Duo
28.75€
71.88€ per L
The INKEY List Salicylic Acid Exfoliating Scalp Treatment 150ml
17.45€
116.33€ per L
VICHY Dercos Anti-Dandruff Shampoo for Sensitive Scalps 200ml
17.95€
89.75€ per L
Umberto Giannini Rosemary Scalp and Hair Oil 50ml
11.45€
229.00€ per L
OUAI Scalp Serum 60ml
57.95€
965.83€ per L
VICHY Dercos Anti-Dandruff Dry Hair Duo
28.75€
71.88€ per L
Ameliorate Shampoo and Conditioner Duo
29.90€
49.83€ per L
Umberto Giannini Grow Scalp Scrub 250g
11.45€
45.80€ per KG
VICHY Dercos Densi-Solutions Hair Mass Creator Treatment 100ml
34.95€
349.50€ per L
The Ordinary's Multi-Peptide Serum for Hair Density and Scalp Support 60ml
25.45€
430.28€ per L
Coco & Eve Boost Therapy Tripeptide Hair Density Serum 50ml
32.45€
649.00€ per L
VICHY Dercos Anti-Dandruff Dry Hair Bundle
57.50€
71.88€ per L
As I Am Dry and Itchy Scalp Care Olive and Tea Tree Oil Shampoo 355ml
Recommended Retail Price: 13.74€Current price: 10.30€
29.01€ per L
As I Am Dry and Itchy Scalp Care Olive and Tea Tree Oil Conditioner 355ml
Recommended Retail Price: 15.76€Current price: 11.82€
As I Am Dry and Itchy Scalp Care Olive and Tea Tree Oil Treatment 120ml
13.45€
112.08€ per L
As I Am Dry and Itchy Scalp Care Olive and Tea Tree Oil Co-Wash 454g
16.95€
37.33€ per KG
Umberto Giannini Scalp Restore Scalp Reviving Balancing Shampoo 250ml
10.45€
41.80€ per L
Umberto Giannini Scalp Scrub Exfoliating Anti Dandruff Scrub 200ml
11.45€
57.25€ per L
Umberto Giannini Scalp Restore Scalp Reviving Anti-Dandruff Conditioner 250ml
10.45€
41.80€ per L
Camille Rose Rejuva Grow Back Drops 58ml
Recommended Retail Price: 17.24€Current price: 11.55€
199.14€ per L
Camille Rose Rosemary Oil Strengthening Hair & Scalp Drops 56ml
14.94€
266.79€ per L
Umberto Giannini Scalp Restore Shampoo and Conditioner Duo
Recommended Retail Price: 20.59€Current price: 15.43€
30.86€ per L
Eucerin DermoCapillaire Calming Urea Scalp Treatment - 5% Urea 100ml
Recommended Retail Price: 18.40€Current price: 13.75€
137.50€ per L
The Ordinary's Multi-Peptide Serum for Hair Density and Scalp Support 30ml
15.45€
515.00€ per L
Aromatica Rosemary Dry Shampoo Powder 10g
17.50€
1,750.00€ per KG
Living Proof Clarifying Detox Shampoo + Moisture Rescue Mask for Detox & Hair Hydration
Recommended Retail Price: 78.20€Current price: 62.56€
62.56€ per unit